Sohbet, Chat Odaları

Yaralı bir canın olduğunda yaraya ne koyuyorsun?

Parmağınızı bıçakla kestiğinizde, ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz – biraz alkol, lökoplast ve hazır.
Peki ya ruhunuzdan bir şey koparsa yaraya ne koyuyorsunuz? Kalbini düzeltmek için ne lökoplast kullanıyorsun?
Bu durumlar için evrensel bir tedavi mevcut olmasa bile, daha zor zamanlar yaşarken “ilk yardım seti” olarak kullanabileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır.
Bazılarına bakalım:
1) Unutma İlk refleks, sevilen kişiden ayrıldığında ya da ölüm yakınında birisi unutkanlıktır.
Mutlaka en iyi çözüm değildir, ancak en iyilerden biri. Bir bakıma, aklımızda tutmak istemediğimiz şeyleri unutmak için yaşamlarımızın bütün bir yansımasını oluşturduk.
İlk etapta unutmak zor olsa bile eğlence, anıları getiren yerlerin terk edilmesi vb. konulara yardımcı olan çeşitli şeyler icat etmiştir.

Unutulma ile ilgili sorun, birisini unutmak istediğimiz yöntem ne olursa olsun, yalnızca geçici bir unutkanlıktır. Yanlış bir kelimeyi düzeltme yapıştırması veya bir bilgisayar dosyası ile sildiğinizde birisini belleğinden silemezsiniz. Beynimizin bir tıklama ile boşaltılamayacağı “geri dönüşüm kutusu” var. Bu nedenle unutmak olmuyor. Ayrıca sorunların daha da kötüleştiği (aşırı alkol tüketimi gibi) durumlar da vardır. Dolayısıyla, yara`ya “bak” için bir arkadaşınıza tavsiye etmeniz tam olarak bu değildir.

2) Kederimi yaratıcı enerjiye dönüştürmek..
Ruh yaralarını tamir etmenin daha iyi bir yolu, bizi yaratıcı bir bakış açısıyla motive etmek için duygular kullanmaktır. Hüzün şiire dönüştürülebilir, acı bir eser haline dönüştürülebilir. Ruhumuzu iyileştirmenin böyle bir yolu daha iyi, çünkü bizi geliştirerek sorunlarımızı çözmemize yardımcı oluyor. Bir bakıma, hayatımızdaki olumsuzluk hem bizim hem de başkalarına yararlı bir şeye dönüştürülür. Böylece bizi daha iyi yaparak dünyayı daha iyi hale getirebiliriz.
Üzüntüsümüzü olumlu enerjiye dönüştürürken, sorunlarımızla karşı karşıya değiliz, sadece onları atlayacağız.
Bu nedenle bu yönteme başvuranların çoğu kendilerini analiz etmeye ve anlamaya gelmez, aksine kendi çıkarları için kaçarlar.
Bu durumlarda gelecekteki sorunları öngörüp önleme imkânsızdır.

3) İçgözlem
En güçlü ruhlar için içgözlem, bizi rahatsız eden şeylerin üstesinden gelmenin çok kullanışlı bir yoludur. Böyle bir etkinlikte, durumu daha iyi anlamaya çalışıyoruz ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğimizi daha iyi anlıyoruz. Ruhumuzun derinliklerine baktığımızda, anın sorunlarının üstesinden gelmemiz ve geleceğe güvenle bakmamız gerektiğini biliyoruz.

4) Hazırlık ve korunma..
Fiziksel hastalık durumunda olduğu gibi, ortaya çıkmamaya özen gösteriyorsak ruhun lezyonları iyileşmenin en kolay yoludur.
Genel olarak, ruhun acı ve ıstırapla baş etmeye yönelik böyle hazırlanması, antik çağlardan beri felsefenin üstünlüğü olmuştur.
Bunu yapmanın ilk yolları, alışkanlıkları analiz ederek ve bizi “hayat darbelerine” karşı savunmasız bırakan alışkanlıkları ortadan kaldırmaktır.
Böylece, mason üreticisi tuğla tuğla savunma duvarları olarak inşa ediyorsa, yaşamın öngörülemezliğinden bizi korumak için bir “iç kale”  inşa edebiliriz.

Bu önleme modlarının listesi açıktır. Aslında sınırsızdır ve ruhumuzun yaralarını koymak için “sihirli iksiri” bulmak için (ve her biri için farklı olan) yaşam tecrübemizle kitapların bilgeliğini birleştiren ve bize uygun en uygun yöntemleri bulmak sadece yaratıcamıza kalmış bir şey.
Merak ediyorum … Ruhun incindiğinde yaraya genellikle ne koyuyorsun?

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Kullanıcılarımızın dilediği yerden, istediği zaman rahatlıkla sohbete bağlanması için geliştirmiş olduğumuz; Mobil Sohbet Uygulamamızı akıllı cep telefonlarınıza indirerek, Mobil uyumlu sohbet odalarımıza katılabilir. Yeni insanlarla sohbet etmek için can atan sohbet sevenler ile doyasıya sohbet edebilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: