Sohbet, Chat Odaları

Sohbet Odası

Hepimiz Farklıyız

Her insan bir dünyadır ve düşünceleri onun sarayıdır. Bundan dolayıdır her insanın kendine has bir takım düşünceleri, doğruları, yanışları ve belli bir yaşam biçimi vardır. Bu da hayata bakış açısından kaynaklanmaktadır. Ne kadar insan varsa o kadar düşünce de vardır. Bu nedenle hayatı yaşama şekilleride ister istemez değişkenlik göstermektedir. Kimine doğru olarak gelen bazı şeyler kimine yanlış gelebilmektedir. Benim doğrum senin yalnışın olabilirken senin yalnışında benim doğrum olabilir. İşte dünyayı ve insanları güzelleştirende bu farklılıktır.
Bütün insanlar belli bir kategoriye koyma yanılgısı işte burda son bulmaktadır. Genelleme hatasına hemen hemen herkes düşmekte ve bunu sadece yaşamış olduğu birkaç hadiseye dayandırmaktadır. Ne güzel demiş Nietzsche: ‘’ Bütün genellemeler hatalıdır. Bu dahil. ’’ Bu sözden hareketle bütün insanlar böyle, bütün insanlar şöyle demek ya da yaygın bir tabirle bütün erkekler aynıdır veya kadın milleti değil mi hepsi aynı şeklinde tehlikeli ve bir o kadarda cesur ve haddini aşan sözlerden uzak durmak gerektiğini görebilmekteyiz.
Günümüz kapitalist toplumları sürü psikoloji mantığıyla tek tipleştirme yoluna gitmektedirler. Düşünmeyen , sorgulamayan ve kendini diğer insanlardan farklı olarak görmeyip kendini sürünün bir parçası olarak gören insalar yetiştirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Amaçları her ne kadar bu olsada, gökkuşağı misali değişik değişik renklere, tadlara, düşüncelere sahip insanları tek bir sınıfa indirgemek ve hepsini bir ve tıpatıp görme yangılsını kanımca hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

Sohbet Odaları

Özet olarak; her ne kadar insanların bazı duygu,düşüncleri birbirine benzese de aslında her insan farklı iklimlerde farklı dünyalarda yaşamaktır. Buda onu diğer insalardan farklı kılmaktadır. Kah iyi anlamda olsun kah kötü anlamda olsun; her insanın yegane olduğu, eşsizdir ve bir benzersiz olduğu bir gerçektir. İster kabul edelim ister etmeyelim bu durumu değiştiremeyiz.
Yukarıdaki felsefeden hareketle girmiş olduğumuz sohbet odalarında herkesi kendimiz gibi görme yanlgısına kapılamadan, insanların değişik yelpazelere sahip olduğunu baz alarak o doğrultuda muhabbet ya da sohbet ortamı kurmaya çalışmalıyız. Çünkü bunu göz ardı ettiğimiz zaman işte o zaman bi takım sorunlar baş göstrecek ve nahoş bir takım olumsuz durumlara maruz kalmak zorunda kalacağız. Bu duruma maruz kalmamak için ve karşımzıdakini ötekileştirmeden elimizden geldiği kadar aynı çatı altında sevgi ve saygı çervçevesinde karşımızdakine yaklaşma eğiliminde olmalıyız. Ancak o zaman tek çatı altında bulunarak bir şeyleri paylaşbilir, belirli konularda fikir alışverişinde bulunabilir veyahut güzel bir şekilde muhabet edebiliriz. Sohbet yap ailesi olarak benimsemiş olduğumuz bu anlayıştan hareketle edebini, saygısını koruyup karşındakini farklılaştırma eğiliminden uzak duran herkese sohbet odalarımızın kapıları sonuna kadar açtık. Ve sizlerde bu anlayıştaysanız ailemizin birer ferdi olma yolunda ilk adımı atmış bulunmaktasınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Kullanıcılarımızın dilediği yerden, istediği zaman rahatlıkla sohbete bağlanması için geliştirmiş olduğumuz; Mobil Sohbet Uygulamamızı akıllı cep telefonlarınıza indirerek, Mobil uyumlu sohbet odalarımıza katılabilir. Yeni insanlarla sohbet etmek için can atan sohbet sevenler ile doyasıya sohbet edebilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: