Sohbet, Chat Odaları

Fondip Yara

Fondip Yara

 

DMC etiketiyle yayınlanacak “Bi Solukta” adlı albümlerinin ilk single şarkısı olan “Yara”yıdinleyiciyle buluşturan ve beğeni toplayan Fondip, müzikal yolculuklarını ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman’a anlattı: “Yazdan önce herşeyi tamamlamayı düşünüyoruz diğer klip de şimdilik sürpriz…”

Grup üyelerini tanıyabilir miyiz, müzikle uğraşmaya ne zaman başladınız?

Herkes müzikle uğraşmaya aşağı yukarı lise dönemlerinde başlayıp, yıllar geçtikçe olayı daha ciddi bir pozisyona getirme bilincine ulaştı.

Fondip grubu ne zaman kuruldu ve bir araya nasıl geldiniz?

İzmir Yunus Emre Anadolu Lisesi okul grubu olarak kurulup Hakan Apak(vokal), Hakan Can(bass gitar), Ozan Mungan(gitar) ve Barış Kapucu(davul) ekibiyle başlangıç yapıp, bugüne geliş sürecinde de gruba dahil olup ardından veda eden Doruk Akkaya(davul) ve Yiğit Bilgin(gitar) dostlarımıza da çok teşekkür ederiz. Grubun son hali 2012 yılından itibaren Hakan Apak(vokal), Barış Emre Günemre(gitar), Sami Çeber(bass gitar) ve Emrah Ariç(davul) olarak birlikteyiz.

“Yara” adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştınız?

Şarkının teliflerinin alınması, aranje ve stüdyo kayıt aşamasının ve klip çekiminin üzerinden 6 ay kadar bir süre geçti. Başta Ömer Güzel yapımcılığında Hasan Kocabıyık Ceyhan Candir, Kerem İnci(Studyo Frekans), Ugur Onatkut ve Devrin Usta ile çalıştık.

“Yara” cover bir şarkı, bundan sonra da cover şarkıları yorumlamaya devam edecek misiniz?

Tabii ki, hali hazırda daha yayınlanmayı bekleyen cover projelerimiz mevcut. Ama şu an bunlar tabii ki sürpriz 🙂

Yakında albümünüz çıkacak ve öncesinde “Yara” çıkış şarkınız oldu, bu şarkıyla çıkmanızın özel bir sebebi var mı?

Prodüksiyon menajerlik ve grup olarak aldığımız ortak bi karar sonucu “Yara” ile çıkış yapmayı düşündük. Bunun dışında özel bir sebebi yok.

Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz ve tarzından etkilendiğiniz grup ya da isimler oldu mu?

Grup olarak net bi tarzımız olduğunu düşünüyoruz. Hepimizin kendi içinde farklı bi tarzı var ve insanların da beğendiğini düşündüğümüz şarkıları çalmaya çalışıyoruz.

“Yara” adlı şarkınızın klip hikayesini anlatır mısınız, klip nerede çekildi ve yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Klibin yönetmenliğini Devrin Usta üstlendi, İzmir Dungeon Bar ve İstanbul Hasköy Yün ve İplik Fabrikası’nda 2 günlük bir süreçte çekimler tamamlandı.

Albümünüz ne zaman çıkacak ve bundan sonra klip şarkınız ne olacak?

Yazdan önce herşeyi tamamlamayı düşünüyoruz diğer klip de şimdilik sürpriz olsun 🙂

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

Ceylan Ertem, Mabel Matiz, Sıla, Manuş Baba, Berkay takip edip beğendiğimiz albüm projeleri.

Yıllardır sahnedesiniz, sevenleriniz sizi şu günlerde nerede izleyebilir? Sahne çalışmalarınız dışında yakında konserleriniz de başlayacak mı?

Şimdilik İzmir Dungeon Bar’da aktifiz ve sürekli sahnemiz devam etmekte. Ayrıca fırsat buldukça yurtiçi ve yurtdışı konser ve etkinliklerde yer almaya devam ediyoruz.

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Kullanıcılarımızın dilediği yerden, istediği zaman rahatlıkla sohbete bağlanması için geliştirmiş olduğumuz; Mobil Sohbet Uygulamamızı akıllı cep telefonlarınıza indirerek, Mobil uyumlu sohbet odalarımıza katılabilir. Yeni insanlarla sohbet etmek için can atan sohbet sevenler ile doyasıya sohbet edebilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden
%d blogcu bunu beğendi: